Polish Kyokushinkai Tezuka Group

Prezesem Polish Kyokushinkai Tezuka Group jest Shihan Eugeniusz Stanisławek 6 DAN z Wałbrzycha urodzony 23 czerwca 1959r. Karate Kyokushinkai IKO zaczął trenować w 1978r. Po trzech latach intensywnych treningów w 1981r. założył Wałbrzyski Klub Karate Kyokushinkai, w którym ciągle i nieprzerwanie prowadzi treningi.

W latach 1978 do 1994 uczestniczył w około 40 obozach, seminariach i zgrupowaniach prowadzonych przez wiodących liderów IKO – L. Hollander, H. Collins, I. Adamy, I. Freier, N. Da Costa, S. Arneil, J. Whybrow w Polsce, Bułgarii, Rosji, Francji oraz na Litwie i Węgrzech. Czterokrotnie uczestniczył w Mistrzostwach Europy Kata – Lichtenstein, Węgry, Francja. W Mistrzostwach Polski Kata trzykrotnie zdobył brązowy medal oraz jeden srebrny. Pełnił funkcję drugiego trenera kadry knockdown, trenera kadry kata oraz wiceprzewodniczącego komisji rewizyjnej Polskiego Związku Karate.

W 1994r. przystąpił do International Federation of Karate kierowanej przez Hanshi Steve Arneil 9 DAN. Od 1994 do 2006 roku uczestniczył w około 30 obozach, seminariach i zgrupowaniach prowadzonych przez S. Arneil, N. Da Costa, D. Pickthall, A. Tanyushkin. Był założycielem i Wiceprezesem Polskiej Organizacji Karate Kyokushinkai IFK. Jest sędzią międzynarodowym knockdown i kata. Sędziował Mistrzostwa Świata i Europy w Szwajcarii, Rosji, Niemczech, Wielkiej Brytanii i Hiszpanii. Był organizatorem kilkudziesięciu zgrupowań, seminariów i zawodów, w tym Mistrzostw Polski. Wychował i wypromował 32 posiadaczy czarnych pasów – wielu z nich prowadzi własne Dojo, a 30 ukończyło studia wyższe. Jego zawodnicy corocznie od 1994r. przywożą z Mistrzostw Polski knockdown i kata grad medali, zdobywają również medale w Mistrzostwach Świata.

W marcu 2006r. został poproszony przez grupę 10 Klubów o zostanie "Branch Chief" i przystąpienie do IKO Kyokushin Kai Kan Tezuka Group. W kwietniu 2006r. otrzymał od Kancho Toru Tezuka 9 DAN – certyfikat "Branch Representative".

Powodem odejścia z IFK było "odchodzenie przez IFK od prawdziwych zasad Mas Oyamy oraz prowadzonej tam polityki".

Przystąpił do nowej organizacji "ponieważ wartości i zasady prezentowane przez IKO Tezuka Group są kontynuacją drogi Mas Oyamy, a sam Kancho Toru Tezuka jest najbardziej reprezentatywnym kontynuatorem tej drogi".

Historia Dan:

Shodan 09.09.1983r. IKO
Nidan 24.09.1992r. IKO
Sandan 16.02.1995r. IFK
Yondan 20.11.1999r. IFK
Godan 12.08.2007r. IKO
Rokudan 02.08.2014r. IKO

Akademia Wychowania Fizycznego w Krakowie - turystyka i rekreacja
Akademia Wychowania Fizycznego w Poznaniu - trener karate II klasy
Wyższa Szkoła Trenerów Sportu w Warszawie - trener I klasy karate
Uniwersytet Warszawski - Podyplomowe Studium Samorządu Terytorialnego
Wyższa Szkoła Bankowa we Wrocławiu-Podyplomowe Studia Menedżerskie
Dyplom dla kandydatów na członków rad nadzorczych w spółkach Skarbu Państwa

Wiceprezes Wałbrzyskiego Klubu Karate Kyokushinkai
Wiceprzewodniczący European Kyokushinkai Tezuka Group
Prezes Polish Kyokushinkai Tezuka Group.